Šodien svarīgākais
Valdība atbalstīs Ābramas atkārtotu iecelšanu KP vadītājas amatā
Publicēta: 17:32 19.06.2017.

Rīga, 19.jūn., LETA. Ministru kabinets atbalstīs Konkurences padomes (KP) vadītājas Skaidrītes Ābramas atkārtotu apstiprināšanu amatā, šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers arī skaidroja, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pirms lēmuma pieņemšanas par atbalstu kandidātei vēlējās uzklausīt pretendentes redzējumu par paveikto un nākotnes plāniem.

Kā ziņots, ZZS šodien pēc kandidātes uzklausīšanas nolēma tomēr atbalstīt Ābramas atkārtotu apstiprināšanu amatā, - aģentūrai LETA pavēstīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Iepriekš tieši pēc ZZS prasības no valdības sēdes tika izslēgts gan jautājums par Ābramas atkārtotu apstiprināšanu amatā, gan Konkurences likuma grozījumu projekts, kas paredz atļaut KP vērsties pret valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību konkurenci ierobežojošām darbībām.

Kučinskis šo valdības lēmumu skaidroja ar ZZS salīdzinoši lielo ietekmi pašvaldībās, tāpēc politiskais spēks vēlējies uzklausīt KP vadītāju par domstarpībām ar pašvaldībām "par likumdošanas pusi".

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka Konkurences likuma grozījuma projekta izskatīšanu kavē Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izteiktie iebildumi. Tāpēc starp LLPA un uzņēmēju organizācijām vēl paredzētas diskusijas, bet, kad tās noslēgsies, jautājums tiks iekļauts Ministru kabineta dienas kārtībā.

Savukārt jautājums par Ābramas apstiprināšanu KP vadītājas amatā uz otru termiņu iepriekš tika atcelts, jo ZZS pauda vēlmi tikties ar Ābramu un Ašeradenu, lai uzklausītu ministra argumentus, atkārtoti amatam virzot esošo KP vadītāju, kā arī uzklausītu Ābramas ziņojumu par paveikto un plānotajiem darbiem.


LETA
19.06.2017.


Meklēšana