Publicēta: 13:06 30. septembris, 2019

Mazumtirdzniecības apgrozījums augustā Latvijā pieaudzis par 3,1%

Rīga, 30.sept., LETA. Latvijas mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums šogad augustā, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās palielinājies par 3,1% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā bijis pieaugums par 0,7%, nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, auguši par 5,5%, bet autodegvielas mazumtirdzniecībā bijis pieaugums par 2%.

Salīdzinot ar 2018.gada augustu, lielākais apgrozījuma kāpums bijis nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces (par 32,2%), kā arī mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 23%). Savukārt lielākais apgrozījuma kritums bijis mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 1,9%).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, šoggad augustā salīdzinājumā ar pagājušā gada augustu pieaudzis par 5%.

Vienlaikus 2019.gada augustā, salīdzinot ar jūliju, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums palielinājies par 0,2%.

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā bijis kritums par 0,5%, nepārtikas preču mazumtirdzniecība, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, bijis pieaugums par 0,9%, bet autodegvielas mazumtirdzniecībā bijis kritums par 0,4%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, lielākais apgrozījuma pieaugums bijis mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 11,5%), savukārt apgrozījums samazinājies kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 4,1%).

2019.gada augustā salīdzinājumā ar jūliju mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, pieaudzis par 0,5%.

https://infogram.com/mazumtirdznieciba-latvija-1g3qnmxzndzj2lw?live

  • LETA