Publicēta: 13:18 29. jūlijs, 2020

Mazumtirdzniecības apgrozījums jūnijā Latvijā pieaudzis par 4,6%

Rīga, 29.jūl., LETA. Latvijas mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums šogad jūnijā, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās pieaudzis par 4,6% salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā bijis pieaugums par 5%, kamēr nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājušies par 3,3%. Vienlaikus autodegvielas mazumtirdzniecības apmēri gada laikā pieauguši par 7,2%.

Salīdzinot ar 2019.gada jūniju, būtisks apgrozījuma kāpums bija mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 36%), kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 27,7%) un farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (par 16,3%). Lielākais apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 25,5%).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju pieauga par 2,3%.

Arī 2020.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 4,6%. 

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā mēneša laikā bija pieaugums par 3,2%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmērs, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 6,4%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība palielinājās par 3,1%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, lielākais apgrozījuma pieaugums bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 44,8%), kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 18,2%) un mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 12,4%), bet apgrozījuma kritums - mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 6,9%).

2020.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, pieauga par 6,5%.

https://infogram.com/mazumtirdznieciba-latvija-1g3qnmxzndzj2lw?live

  • LETA