Publicēta: 16:45 13. septembris, 2021

"Moody’s" paaugstina "Luminor" noguldījumu reitingus

Rīga, 13.sept., LETA. Starptautiskā reitingu aģentūra "Moody’s Investors Service" ("Moody’s") paaugstinājusi "Luminor Bank" noguldījumu reitingus, teikts aģentūras publiskotajā paziņojumā.

Aģentūra bankas ilgtermiņa noguldījumu reitingu palielinājusi no "Baa1" līdz "A3".

Tāpat "Moody’s" paaugstinājusi "Luminor Bank" augstākas prioritātes nenodrošināto ilgtermiņa obligāciju reitingu no "Baa2" līdz "Baa1", augstākās prioritātes nenodrošināto vidēja termiņa obligāciju programmas reitings palielināts no "Baa2" līdz "Baa1", bet darījuma partnera riska reitings (Counterparty Risk Ratings jeb CRR) paaugstināts no "A3/P-2" līdz "A2/P-1".

Vienlaikus aģentūra samazinājusi bankas noguldījumu reitinga nākotnes vērtējumu no pozitīva līdz stabilam.

Noguldījumu reitingu paaugstināšanu "Moody’s" skaidro ar bankas pastiprināto maksātspēju, uzlabotiem aktīvu riskiem, stabilu kapitāla bāzi un atgriešanos pie aizdevumu izsniegšanas izaugsmes, kas atbalstīs ilgtspējīgu ienākumu pieaugumu.

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank", savukārt 2019.gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija "Blackstone".

  • LETA