Publicēta: 16:37 8. oktobris, 2019

Kariņš: Vienoties par nākamo Latvijas Bankas prezidentu būs izaicinājums

Rīga, 8.okt., LETA. Vienoties par nākamo Latvijas Bankas prezidentu būs izaicinājums, otrdien žurnālistiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš stāstīja, ka patlaban koalīcijas partneri nav pārrunājuši iespējamos kandidātus Latvijas Bankas prezidenta amatam, bet par to tiks runāts tiklīdz būs pieņemts 2020.gada budžets.

Kariņš pauda pārliecību, ka katrai frakcijai būs kāds amata kandidāts, turklāt premjers varot iedomāties vairākus šīs amata pretendentus.

"Mums būs izaicinājums vienoties par vienu kandidāti, bet tas nebūs lielāks izaicinājums kā jebkurš cits," piebilda Ministru prezidents.

Jau ziņots, ka partijas neformāli ir sākušas apspriest pretendentus Latvijas Bankas prezidenta amatam, kurā Ilmāra Rimšēviča pilnvaras beigsies šā gada 21.decembrī, tomēr pagaidām partijām ir vēlme to nedarīt publiski.

Latvijas Bankas prezidenta kandidātus var izvirzīt desmit Saeimas deputāti. Opozīcijā esošās "Saskaņas" frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs prognozējis, ka ne Saeima, ne koalīcija nespēs vienoties par kopīgu kandidātu, paredzot, ka lielākās izredzes ieņemt amatu esot Eiropas Parlamenta deputātam Robertam Zīlem (VL-TB/LNNK) vai Latvijas Bankas padomes loceklim Mārtiņam Kazākam. Tāpat pretendentu lokā tiek minēts, piemēram, bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdis Uldis Cērps, kurš darba gaitas turpināja finanšu institūcijās ārpus valsts, Pasaules Bankas vecākais finanšu sektora speciālists Kārlis Bauze, kurš iepriekš bija Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs.

  • LETA