Publicēta: 14:51 7. janvāris, 2019

"Meridian Trade Bank" valdes priekšsēdētājas amatā iecelta "Reverta" bijusī vadītāja Solvita Deglava

Rīga, 7.janv., LETA. "Meridian Trade Bank" valdes priekšsēdētājas amatā iecelta problemātisko aktīvu pārvaldītāja "Reverta" (iepriekš "Parex banka") bijusī vadītāja Solvita Deglava, bet padomes priekšsēdētāja amatā iecelts Jurijs Adamovičs, kurš savulaik arī ir strādājis "Reverta", aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Vienlaikus, pēc bankas pārstāvju vēstītā, Adamovičs 2018.gada decembrī iegādājies 7,2% "Meridian Trade Bank" akciju.

Bankā informēja, ka no jauna "Meridian Trade Bank" padomē iecelts arī advokātu biroja "TGS Baltic" vadošais partneris un Latvijas Zvērinātu advokātu padomes loceklis Ivars Grunte, savukārt darbu padomē turpina līdzšinējais padomes priekšsēdētājs Goča Tutberidze, kurš iecelts padomes priekšsēdētāja vietnieka amatā.

Tādējādi darbu bankas padomē atstājusi Natālija Prohorova un Valerijs Haļiuļins.

Savukārt "Meridian Trade Bank" valdē darbu turpina Ilze Pudiste un Jekaterina Meinharde, bet darbu valdē atstājis Dmitrijs Kozlovs.

""Meridian Trade Bank" vadību ir pārņēmusi augsti kvalificētu speciālistu komanda, kuras mērķis ir restrukturizēt banku par spēcīgu un uzticamu nišas spēlētāju," teikts bankas paziņojumā medijiem, piebilstot, ka Adamoviča būtiskā starptautiskā pieredze, strādājot finanšu sektorā gan Latvijā, gan ārpus tās, būs pozitīvs devums bankas pārraudzībā, operacionālās darbības efektivitātes paaugstināšanā un mūsdienīgas bankas attīstībā.

Pēc bankas pārstāvju minētā, "Meridian Trade Bank" jaunā vadība ir paudusi stingru bezkompromisu nostāju pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un citām darbībām, kas ir pretrunā ar starptautiskajiem normatīvajiem regulējumiem.

"Šodien "Meridian Trade Bank" vēsturē pāršķiram jaunu lappusi - uzsākam darbu pie bankas stabilitātes nodrošināšanas. Es labi pārzinu grūtības, ar kādām saskaras nelieli uzņēmēji, lai saņemtu biznesa uzsākšanai un attīstībai nepieciešamos kredītus. Tādēļ mūsu mērķis ir kļūt par elastīgu, uz sadarbību vērstu pakalpojumu sniedzēju, piedāvājot klientiem saprotamu pakalpojumu grozu un nodrošinot nevainojamu servisu mazo un vidējo uzņēmumu, kā arī privātpersonu segmentā," teica Adamovičs.

Savukārt Deglava skaidroja, ka iesaistījusies šajā projektā, jo tā ir iespēja izmantot līdzšinējo pieredzi un uzkrātās zināšanas Latvijas uzņēmuma pārveidē un attīstībā. ""Meridian Trade Bank" pēdējos gados ir pieredzējusi sarežģījumus saistībā ar krasajām pārmaiņām Latvijas finanšu sektorā, savukārt man ir pārliecība un pozitīvs redzējums par bankas izaugsmes iespējām," viņa teica.

2018.gada jūlijā Krievijas laikraksts "Kommersant" ziņoja, ka Krievijas Centrālā banka nav saskaņojusi Adamoviča kandidatūru bankas "Trast" vadītāja amatam, jo pret Adamoviča kandidatūru iebildis Krievijas Federālais drošības dienests. "Spēka struktūras nav apstiprinājušas topmenedžeri ar Latvijas pieredzi," rakstīja "Kommersant". Uz bankas "Trast" bāzes tika veidots Neprofilo un problemātisko aktīvu fonds, ar kura palīdzību bija paredzēts "iztīrīt" banku "Otkritije", "Binbank" un "Promsvjazjbank" aktīvus. Šo banku sanāciju veic Krievijas Centrālā banka.

Adamovičs savulaik bija Latvijas Finanšu ministrijas Starptautisko finanšu departamenta direktors un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas direktoru padomes padomnieks. 2010.gadā, pēc "Parex bankas" labo aktīvu nodalīšanas bankā "Citadele", Adamovičs kļuva par "Parex bankas" valdes locekli, bet 2012.gadā šo amatu atstāja, pieņemot jaunus profesionālus izaicinājumus ārpus Latvijas robežām. Pēc "Kommersant" vēstītā, Krievijā Adamovičs nodarbojies ar "MDM Bank" problemātiskajiem aktīviem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Deglava darbu "Reverta" atstāja 2017.gada jūnija beigās, sākoties kompānijas likvidācijas procesam.

Tāpat ziņots, ka 2017.gada nogalē darbu "Meridian Trade Bank" valdes priekšsēdētājas amatā atstāja Svetlana Dzene, kura vadīja banku kopš 1995.gada. Kopš tā laika banka strādāja bez valdes priekšsēdētāja.

Pēc aktīvu apmēra "Meridian Trade Bank" 2018.gada septembra beigās bija 14.lielākā banka Latvijā, liecina Finanšu nozares asociācijas dati.

  • LETA