Publicēta: 16:54 11. janvāris, 2020

"Rīgas dzirnavnieks" reģistrējis komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 980 000 eiro

Rīga, 11.janv., LETA. Graudu pārstrādes uzņēmums "Rīgas dzirnavnieks" reģistrējis komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 980 000 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Ar komercķīlu uzņēmums par labu "Swedbank" ieķīlājis visus krājumus kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, visas prasījuma tiesības kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, lietu kopības nākamās sastāvdaļas, visas pajas, akcijas un obligācijas kā lietu kopību, visus ķermeniskos pamatlīdzekļus kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, visus nemateriālos ieguldījumus kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, kā arī visu šo lietu kopības nākamās sastāvdaļas.

Komercķīla nodrošina līgumu par finanšu tirgus darījumiem. Komercķīlas priekšmetā ietilpst arī tie komercķīlas devēja pamatlīdzekļi, kuri uzskaitīti komercķīlas līguma pamatlīdzekļu sarakstā, pamatojoties uz "Rīgas dzirnavnieka" 2020.gada 7.janvāra bilanci.

Komercķīlas devējs apņēmies bez komercķīlas ņēmēja rakstveida piekrišanas neizvest komercķīlas priekšmetu ārpus Latvijas, savukārt komercķīlas ņēmējam ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu bez izsoles. Komercķīlas priekšmetu aizliegts arī atkārtoti ieķīlāt.

Komercķīla ir reģistrēta ceturtdien, 9.janvārī.

Jau vēstīts, ka "Rīgas dzirnavnieka" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.jūlija līdz 2019.gada 30.jūnijam, bija 23,565 miljoni eiro, kas ir par 0,7% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 415 575 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Kompānija "Rīgas dzirnavnieks" reģistrēta 1991.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 6,549 miljoni eiro. ''Rīgas dzirnavnieks" ražo graudu pārstrādes produktus - kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem "Herkuless", "Hercogs" un "Īsta saimniece". "Rīgas dzirnavnieks" ir daļa no "Baltic Mill" grupas.

  • LETA