Publicēta: 13:11 3. septembris, 2020

Rūpniecības produkcijas izlaide septiņos mēnešos Latvijā samazinājusies par 3,2%

Rīga, 3.sept., LETA. Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad septiņos mēnešos, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās samazinājusies par 3,2% salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp apstrādes rūpniecībā, kā arī elektroenerģijas un gāzes apgādē bijis kritums par 3,5%, savukārt ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bijis pieaugums par 4,9%.

2020.gada jūlijā, salīdzinot ar 2019.gada jūliju, rūpniecības produkcijas izlaide palielinājusies par 0,1%. Tostarp apstrādes rūpniecībā produkcijas apmērs, pēc kalendāri koriģētiem datiem, salīdzināmajās cenās pieaudzis par 1,8%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 11,5%, kamēr elektroenerģijas un gāzes apgādē bijis kritums par 14,1%. 

Salīdzinot ar pagājušā gada jūliju, ražošanas apmēri auguši pēc īpatsvara lielākajā apstrādes rūpniecības nozarē - koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā - par 12,5%. Produkcijas apmēru kāpumu jūlijā turpināja uzrādīt ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošana - par 13,7% un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana. 

Samazinoties Covid-19 pandēmijas negatīvajai ietekmei, jūlijā pirmo mēnesi produkcijas izlaides kāpumu uzrādīja iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošana - par 11,9%, mēbeļu ražošana - par 10,5% un apģērbu ražošana - par 9,1%.

Savukārt produkcijas apmēru kritums saglabājās iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā - par 26,5% un automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā (automobiļu detaļu un piederumu ražošana, kas sevī ietver dažādas automobiļu sastāvdaļas) - par 16,8%. 

Ražošanas apmēri saruka arī farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā, metālu ražošanā un divās no trim pēc īpatsvara lielākajās nozarēs: pārtikas produktu ražošanā un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas - attiecīgi par 0,2% un 15,5%.

2020.gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, rūpniecības produkcijas izlaide samazinājās par 0,8%. Tostarp apstrādes rūpniecības produkcijas apmērs, pēc sezonāli koriģētiem datiem, salīdzināmajās cenās pieauga par 4,1%, kā arī ražošanas apmērs auga ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 0,3%, bet kritums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 27,1%.

Statistikas pārvaldē arī norādīja, ka šogad jūlijā, salīdzinot ar 2019.gada jūliju, kopējais apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc kalendāri koriģētiem datiem, faktiskajās cenās pieauga par 5,5%. Eksports palielinājās par 9,8%, tostarp eirozonā - par 14,6%, bet ārpus eirozonas - par 5,6%, savukārt vietējā tirgū apgrozījums samazinājās par 1,5%.

Šogad jūlijā, salīdzinot ar jūniju, kopējais apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc sezonāli koriģētiem datiem, pieauga par 4,2%. Apgrozījums vietējā tirgū palielinājās par 0,4%, bet eksportā - par 6,2%, tostarp eirozonā - par 12,1%, savukārt ārpus eirozonas - par 1,6%.

https://infogram.com/rupniecibas-produkcijas-apjoma-izmainas-1gk9vp1n6g1924y?live

  • LETA