Publicēta: 13:16 28. maijs, 2020

Mazumtirdzniecības apgrozījums aprīlī Latvijā samazinājies par 9%

Rīga, 28.maijs, LETA. Latvijas mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums šogad aprīlī, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās samazinājies par 9% salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā bijis kritums par 3,5%, kamēr nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, samazinājušies par 14,9%, bet autodegvielas - par 5,3%.

Salīdzinot ar 2019.gada aprīli, būtiskākais apgrozījuma kāpums bija mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 30%), mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 25,1%) un farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (par 3,2%). 

Savukārt nozīmīgākais apgrozījuma kritums gada laikā bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 56,5%), mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 46%) un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos (par 24,5%).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, šogad aprīlī salīdzinājumā ar 2019.gada aprīli samazinājās 10,1%. 

2020.gada aprīlī, salīdzinot ar martu, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums samazinājās par 7,7%.

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā bija kritums par 6,9%, nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmērs, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, samazinājās par 8,4%, bet autodegvielas mazumtirdzniecībā bija kritums par 7,5%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākais apgrozījuma pieaugums bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 30,6%) un mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 10,9%). 

Savukārt nozīmīgākais apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 30,7%), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 20,2%) un farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (par 19,5%).

Šogad aprīlī, salīdzinot ar martu, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, samazinājās par 8,4%. 

https://infogram.com/mazumtirdznieciba-latvija-1g3qnmxzndzj2lw?live

  • LETA