Publicēta: 14:33 14. maijs, 2024

LIAA izsludinājusi metu konkursu Baltijas paviljona izbūvei "Expo 2025 Osaka"

Rīga, 14.maijs, LETA. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludinājusi metu konkursu kopīgā Baltijas paviljona izbūvei dalībai starptautiskajā izstādē "Expo 2025 Osaka", kura notiks no 2025.gada 13.aprīļa līdz 2025.gada 13.oktobrim Osakā, Kansai reģionā, Japānā, aģentūru LETA informēja LIAA pārstāvji.

LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja norāda, ka izstādē piedalīsies 160 valstis, deviņas starptautiskās organizācijas un to apmeklēs vairāk nekā 28 miljoni viesu. Tā ir lieliska iespēja prezentēt Latviju un Baltijas reģionu kopumā kā tirdzniecībai, investīcijām un sadarbībai tūrisma jomā pievilcīgu vietu.

Strupkāja akcentē, ka sākotnējā iecere paredzēja, ka izstādē piedalīsies visas trīs Baltijas valstis. Šādu piedāvājumu izteica izstādes organizatori, tomēr Igaunija kā vienīgā no Eiropas Savienības dalībvalstīm ir pieņēmusi lēmumu izstādē nepiedalīties, tādēļ Baltijas reģionu pārstāvēs Latvija un Lietuva.

"Ar Baltijas paviljonu vēlamies demonstrēt reģiona unikalitāti un tehnoloģisko attīstību, tādēļ gaidīsim radošas idejas, kā pārsteigt pasauli," pauž Strupkāja.

Baltijas paviljona ekspozīcijai tiks piešķirtas telpas jau uzbūvētā ēkā, kuras platība ir 291 kvadrātmetrs. Baltijas paviljons atradīsies ēkas kreisajā pusē, kur tiek plānots arī Eiropas Savienības paviljons, savukārt labajā pusē atradīsies Alžīrijas, Kambodžas, Tunisijas un Čīles paviljoni.

Baltijas paviljona virsmērķis ir iepazīstināt Japānas un starptautiskos apmeklētājus ar Latviju un Lietuvu kā vienotu Baltijas reģionu, demonstrējot reģiona spēju rast inovatīvus risinājumus globāliem izaicinājumiem un veicināt labklājību.

LIAA norāda, ka Baltijas paviljona telpās vieta primāri paredzēta pastāvīgas ekspozīcijas attēlošanai, kas tiks izveidota atbilstoši metu konkursa uzvarētāja piedāvātajai koncepcijai un dizaina risinājumam.

Latvijas starptautiskās komunikācijas pamatā ir stāsts par Latviju kā radošuma lielvalsti, kuras mērķis ir savienot dažādu jomu talantus, lai radītu ilgtspējīgus risinājumus dažāda mēroga izaicinājumiem, kas balstītas trīs nodefinētajās vērtībās, tostarp vide - dažādu pasauļu savienotāji, domāšanas veids - gatavi jauniem izaicinājumiem, kā arī virzība - izmēģinājumu platforma.

Savukārt Lietuvas starptautiskās komunikācijas pamatā ir stāsts par Lietuvu kā atvērtu valsti, kas gatava kopradei ar pasauli, risinot globālos izaicinājumus un piedāvājot risinājumus aktuālām problēmām.

"Expo 2025 Osaka" izstādei izvēlētā tēma ir "Nākotnes sabiedrības veidošana mūsu dzīvei". Izstādē pievērsīs uzmanību starptautiskai sadarbībai ilgtspējīgas sabiedrības veidošanā, kā arī katras individuālās dzīves vērtībai un sabiedrības bagātināšanai, kalpojot par nozīmīgu pagrieziena punktu un platformu ceļā uz ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu, īstenojot to galveno uzstādījumu - realizēt daudzveidīgu, iekļaujošu un ilgtspējīgu sabiedrību, kas rada un koprada inovācijas, kas ne tikai uzlabo indivīda dzīvi, bet arī ietekmē sabiedrības labbūtību kopumā.

Pretendenti savus piedāvājumus metu konkursā var iesniegt no 10.maija līdz 17.jūnijam.

  • LETA