Rīga, 7. maijs, LETA. Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad pirmajos trijos mēnešos, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās pieaugusi par 9,2% salīdzinājumā ar 2025. gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Tostarp apstrādes rūpniecībā bijis pieaugums par 1%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bijis kritums par 30,7%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bijis kāpums par 40,6%.
2026. gada martā, salīdzinot ar 2025. gada martu, rūpniecības produkcijas apmērs, pēc kalendāri koriģētiem datiem, salīdzināmajās cenās palielinājies par 9,5%. Ražošanas apmēri palielinājās apstrādes rūpniecībā - par 4,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 34,6%, savukārt samazinājās ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 21,5%.
Rūpniecības produkcijas apmēri pieauga trijās pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs. Koksnes un koka izstrādājumu ražošanā kāpums bija par 0,5%, pārtikas produktu ražošanā - par 8,7%, bet gatavo metālizstrādājumu, izņemot mašīnas un iekārtas, ražošanā - par 31,8%.
Tāpat rūpniecības produkcijas apmēri palielinājās gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā - par 27,7%, mēbeļu ražošanā - par 16,1%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā - par 15,9%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā - par 6,4%, kā arī iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā - par 5,2%.
Savukārt produkcijas apmēri šogad martā salīdzinājumā ar pagājušā gada martu samazinājās iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā - par 38,6%, dzērienu ražošanā - par 32,5%, kā arī tekstilizstrādājumu ražošanā - par 10,1%.
2026. gada martā, salīdzinot ar februāri, rūpniecības produkcijas apmēri, pēc sezonāli koriģētiem datiem, salīdzināmajās cenās palielinājās par 1,3%. Ražošanas apmēri pieauga apstrādes rūpniecībā - par 1,8%, elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 0,9%, kā arī ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 10,9%.
Šogad martā, salīdzinot ar 2025. gada martu, apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc kalendāri koriģētiem datiem, faktiskajās cenās palielinājās par 3,2%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 4,1%, bet eksportā - par 2,8%, tostarp eirozonā bija kāpums par 2,8% un ārpus eirozonas - par 2,8%.
Savukārt šogad martā, salīdzinot ar februāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc sezonāli koriģētiem datiem, palielinājās par 4,7%. Vietējā tirgū apgrozījums pieauga par 6,4%, bet eksportā - par 3,8%, tostarp eirozonā bija kāpums par 0,5% un ārpus eirozonas - par 6,9%.
https://infogram.com/rupniecibas-produkcijas-apjoma-izmainas-2021100-1h0n25o8q9kdz4p