Publicēta: 15:40 21. jūnijs, 2022

Ražotājcenas Latvijas rūpniecībā maijā pieauga par 31,5%

Rīga, 21.jūn., LETA. Latvijas rūpniecībā vidējais ražotājcenu līmenis 2022.gada maijā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, palielinājies par 31,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis 2022.gada maijā salīdzinājumā ar pagājušā gada maiju audzis par 41,4%, kamēr eksportētajai produkcijai - par 23,2%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotājcenas pieaugušas par 26,7%, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 20,3%.

Ražotājcenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; pārtikas produktu ražošanā; gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas), kā arī nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā.

Savukārt 2022.gada maijā, salīdzinot ar aprīli, ražotājcenu līmenis Latvijas rūpniecībā kāpis par 3,9%. 

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis mēneša laikā pieaudzis par 4,5%, bet eksportētajai produkcijai - par 3,4%. Tostarp eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājies par 3,9%, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 3%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

https://infogram.com/rupniecibas-razotajcenu-izmainas-1grv02g09kzep1x?live

  • LETA